#1

Witaj na moim blogu, stworzonym z pasji do pisania!

Piszę ten wstęp z nieskrywaną radością, bo od wielu już miesięcy, z zachętą najbliższych, dojrzewała we mnie chęć skromnego zagospodarowania przestrzeni Internetu. I oto jest! Miejsce, w którym swoje myśli mogę przelać na papier – to znaczy: przeklikać na posty 😉.

Na początek śpieszę z wyjaśnieniem, co to za dziwne słowo wybrałem na roboczą nazwę bloga i zarazem motyw przewodni mojego przywitania z Tobą. Jest nim aramejskie słowo ‘Effata’ [εφφαθα], czyli ‘Otwórz się’. Możemy je znaleźć w 7 rozdziale Ewangelii Marka, kiedy wypowiada je Jezus Chrystus tuż przed uzdrowieniem głuchoniemego mężczyzny:

„A gdy znowu wyszedł z okolic Tyru, przyszedł przez Sydon nad Morze Galilejskie środkiem ziemi Dziesięciogrodzia. I przywiedli do niego głuchoniemego, i prosili go, aby położył nań rękę. A wziąwszy go na bok od ludu, osobno, włożył palce swoje w uszy jego, splunął i dotknął się jego języka, i spojrzał w niebo, westchnął i rzekł do niego: Effata, to znaczy: Otwórz się! I otworzyły się uszy jego, i zaraz rozwiązały się więzy języka jego, i mówił poprawnie. I przykazał im, aby nikomu o tym nie mówili, ale im więcej im przykazywał, tym więcej oni to rozgłaszali. I niezmiernie się zdumiewali, mówiąc: Dobrze wszystko uczynił, bo sprawia, że głusi słyszą i niemi mówią.”  (Ew. Marka 7,31-34)

Świadomie wychodząc z kontekstu samego fragmentu, chciałbym nawiązać do bezpośredniego znaczenia tego słowa (które swoją drogą brzmi niezwykle dźwięcznie, prawda?), żeby wyrazić, że poprzez pisanie w oczywisty sposób zamierzam otworzyć się przed Tobą, Drogi Czytelniku i, mimo wielu niedoskonałości swojego warsztatu literackiego, dzielić się doświadczeniami, jak i wyzwaniami, dotyczącymi choćby takich dziedzin moich zainteresowań, jak:

| życie chrześcijańskie – praktyczne, świadome i kierowane autorytetem Biblii

| podróże – zarówno te geograficzne, jak kulinarne

| kreatywne rozwiązywanie problemów – w biznesie, decyzjach małych i dużych oraz .. w ujęciu naukowym

| recenzje tego, co bardziej lub mniej warto obejrzeć, przeczytać, posłuchać lub rozegrać..

O tym m.in. przeczytasz na moim blogu i – mam nadzieję, że nie pozostaniesz obojętna/obojętny. Liczę gorąco na Twoją otwartość w przyjęciu i komentowaniu. Nie musimy się we wszystkim zgadzać, ale właśnie podjąć to wyzwanie, żeby wyjść poza utarte schematy i postrzeganie tego, co się wokół dzieje,  otworzyć się i zmierzyć wspólnie z pytaniami, które nie należą do wygodnych..

A zatem, zaczynamy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s